piyano kursu protez saç

ZEYBEK KURSU

Harmandalı kursu almak istiyorum, İstanbul’da zeybek kursu fiyatları nedir? zeybek kursu İstanbul‘da nerelerde var? harmandalı kursunda hangi figürleri öğreneceğim Neden Güneş Sanat Merkezi? içiniz rahat olsun. Güneş Sanat Merkezi olarak bütün sorularınızın cevabını bulabilmeniz için buradayız.

 ZEYBEK KURSUHarmandalı kursu almak istiyorum, İstanbul’da zeybek kursu fiyatları nedir? zeybek kursu İstanbul‘da nerelerde var? harmandalı kursunda hangi figürleri öğreneceğim Neden Güneş Sanat Akademi?
içiniz rahat olsun. Güneş Sanat Akademi olarak bütün sorularınızın cevabını bulabilmeniz için buradayız.

Ege olarak bilinen Batı Anadolu’da icra edilen bir halk oyunu olan Zeybek, mertliğin ve haksızlığa karşı olmanın dansıdır. Ağır, kaşıklı, kıvrak, kırık zeybek olarak kendi içinde türlere ayrılmaktadır. Tek ve grup halinde oynanabilir. Ege’nin hemen her şehrinde Zeybek türü oyunlar görülür. Kadınların icra ettikleri zeybeğe “Kadın Zeybek” denmektedir. En önemli özelliği tek olarak da oynanmasıdır. Doğaçlama gerçekleştirilir. Erkeklerin oynadığına ise “Ağır Zeybek” denmektedir.

Ağır ağır hareket edilen ve adımlar atılan Zeybekte, kollar omuz hizasında kaldırılarak ritme ayak uydurulur. İzmir, Aydın, Manisa, Denizli ve Muğla, Uşak illeri bu dansın kökenidir. Kütahya, Bursa, Afyonkarahisar, Balıkesir’in doğu kısımları, Eskişehir ve Bilecik illerinde kaşıklı zeybek oynanmaktadır. Burdur, Isparta, Antalya, Muğla-Fethiye ve Denizli’nin güney kısımları (Acıpayam çevresi) “Teke” zeybekleri içine girer. Cesur ve savaşçı yönleri nedeniyle dansçılar “efe” diye anılır.

KURSUN İÇERİĞİ:zeybek Kursu haftada 1 gün 1 saat olup ve özel ders şeklinde yapılacaktır.isteyen çift olarak da katılabilecektir. Harmandalı zeybeği, kerimoğlu zeybeği,çakal çökerten zeybeği ve genel talep doğrultusunda farklı zeybek oyun türleri de eklenecektir.
KURSUN SÜRESİ: Kursumuz her yöre için haftada 1 gün 1 saat toplam 4 saat şeklinde yapılacaktır.
NOT:  Zeybek Kursu Düğün öncesi çiftlerimize özel ve tek kişilik kişiye özel talep edilen yöre ne olursa olsun % 100 öğrenme garantisi ile 4 saat içerisinde öğretmeden göndermiyoruz.bu 4 saati 1 aya yada 2 haftaya yayıp sıkılaştırılmış bir eğitim hizmeti veriyoruz.

[contact-form-7 id="238" title="İletişim Formu"]

Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!