piyano kursu protez saç

TİYATRO OYUNCULUK KURSU

Güneş Sanat Merkezindenki temel oyunculuk eğitimi, kişinin hangi meslek grubundan olursa olsun, kendisine güvenini arttırmayı hedefler.

  TİYATRO OYUNCULUK KURSU

Güneş Sanat Merkezindeki Tiyatro oyunculuk Kursu, kişinin hangi meslek grubundan olursa olsun, kendisine güvenini arttırmayı hedefler..Almış olduğunuz eğitim, hayatın her yerinde kendinizi daha iyi ifade edebilmenizi, daha başarılı iletişim kurmanızı sağlar. Rutin hayat maratonundan kurtulmak isteyen herkese açık olan programımız, günlük rollerinizin dışına çıkmak, farklı yönlerinizin gelişmesine izin vermenize yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

SES, NEFES

Diyafram destekli,doğru nefes sayesinde heyecanı kontrol altına alarak, doğru bir konuşma temposu ve enerjik bir ses tonuyla tane tane, anlaşılır konuşma üzerine, hayat boyu kullanabileceğiniz çalışmalar yapılır.

DİKSİYON – FONETİK

Kelimeleri doğru telaffuz ederek, doğru tonlama ve vurgularla monotonluktan uzak, etkileyici ve renkli bir konuşma için gerekli bilgiler paylaşılır.

DOĞAÇLAMA

Doğaçlama herhangi bir olayı, durumu veya duygu durumunu yazılı bir metin olmadan, duygular, beden ve ses aracılığıyla yaratma ve aktarma çalışmasıdır.  Yaratıcılık, ifade, yorum, analiz becerisinin gelişimini hedefler. Doğaçlama dersi, oyunculuk kursunun katılımcılar açısından en keyifli, en eğlenceli bölümüdür.

HAREKET/SAHNE VE BEDEN KULLANIMI

Hareket dersinde öncelikle bir oyuncunun en temel enstrümanı olan bedeni tanıyoruz, doğru duruşun, beden kullanımında esnekliğe ve estetiğe ulaşmanın yöntemlerini öğreniyoruz.

KARAKTER ÇÖZÜMLEME VE ROL

Uygulamalı oyunculuk derslerinde üç aşamalı bir sistemle; öğrencinin adım adım gelişimi hedeflenir.

İlk aşama olan Karakter Çözümleme ve Rol dersinde; çeşitli klasik ve modern tiyatro eserlerinden seçilmiş olan parçalar üzerinde çalışılır. Metin, karakter çözümleme ve tirat çalışmaları yapılır. Her öğrencinin toplamda en az iki oyunu okumuş, sahneleyeceği tiratları analiz etmiş ve ezberleyerek oynamış olması hedeflenir.
Kursun Süresi:Program kapsamında toplamda 6 ay tiyatro eğitimi verilmekte olup, bunun 3 aylık kısmı temel, 3 aylık kısmı da uygulamalı tiyatro eğitimi olarak haftada 1 gün 2 saat şeklindedir. Öğrencilerimize etüt çalışmaları ile birlikte bilgilerini değerlendirebilme ve pekiştirme imkanı da sunulmaktadır.çocuk ve yetişkin grup seçeneklerimiz vardır. Haziran ayında öğrencilerimiz tüm kurs projegramında almış oldukları eğitimi etüt etmek amacıyla ,Güneş Sanat Merkezi tarafından çıkarılacak oyunda rol alırlar. Tiyatro Kursu programının sonunda başarılı olan öğrencilerimize başarı belgesi verilerek, Güneş sanat bünyesinde ve çeşitli özel tiyatrolarda oyunculuk yapmaları hedeflenmektedir.

Sanat ve çocuk 

Hizmet verdiğimiz semtler

Bayrampaşa,Beşyüzevler,Gaziosmanpaşa,Küçükköy,Rami,Eyüp,Edirnekapı,Fatih,Aksaray,Taksim,Eminönü,Sultangazi
Habipler,Arnavutköy,Esenler,Bağcılar,Bahçelievler,Küçükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü

[contact-form-7 id="238" title="İletişim Formu"]

Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!