piyano kursu protez saç

SATRANÇ KURSU

Satranç öğrenmek istiyorum. Çocuğuma satranç kursu aldırmak istiyorum. Çocuklar için satranç dersi veriliyor mu? Güvenilir ve uzman eğitmen nereden bulabilirim? satranç dersi için yaşım uygun mu?

Satranç Kursu

Satranç  Hindistan’da tahmini 1500 yıl önce bulunmuş klasik bir strateji sporu (oyunudur)satranc her yaştan satranç oyuncularını sosyal ilişkilerinde dengeli,tutarlı bağımsız karar verebilen çoklu düşünebilen başkaranı karşı hoş görülü ve anlayışlı yetkin insanlar haline getirmekte zeka sağlamakta önemli katkı sağlamaktadır.

 KURSUNUN FAYDALARI

Planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavratır.
Kötü alışkanlıklar edinmeye engel olur.
Süratli, doğru ve çabuk düşünebilmeye yardımcı olur, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirir.
Kişiliği ve karekteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir.
Kendine güven duygusu aşılar ve bunu geliştirir.
Kendi güç ve yeteneklerini daha iyi tanıyarak, bireysel güç ve yetenekleri açığa çıkarmaya ve bireysel doğru kararlar alabilmeye yardımcı olur.

Dikkatini tek konu üzerinde yoğunlaştırabilme alışkanlığı kazandırır.
Diğer ders konularının daha iyi anlaşılıp kavramasına yardımcı olur. Bilimselliği ön plana alarak araştırmalar yapmaya yönlendirir.Konulara karşı şüpheci yaklaşımı benimsetir, onları ezberci zihniyetten arındırır.
Kişileri düşünen, araştıran, yargılayan varlıklar haline getirir ve yaratıcılıklarında özgür bırakan bir ortam hazırlar.
Başarıya ancak ve ancak sistemli ve disiplinli bir çalışmayla varılabileceğini gösterir.
Mücadeleci bir ruh yapısına sahip olmanın gerekliliğini benimsetir.Başarısızlıklar karşısında yılmamayı, başarı için daha da çok çalışmanın gerekli olduğunu öğretir.
Başarılardan büyük hazlar duyarak daha da başarılı olmaya yönlendirir.
Yepyeni hedefler göstererek bu yeni hedefler doğrultusunda motivasyon sağlar.
Kişilerin olumsuz bir yönünü, eksikliğini, veya bir davranış bozukluğunu hızlıca ortaya çıkarır.
Kurallara uymayı, dostça oynamayı, kaybetmeyi kabullenmeyi, kazananı kutlamayı öğretir.
Yakın dostluklar kurup daha çok sosyalleşmeye ve sosyal yaşamının zenginleşmesine yardımcı olur.
Satrancın yararlarını gösteren bütün bu maddeler, Milli Eğitimin de temel amaçlarındandır, Türk Milli Eğitimi’nin öğrenciler tarafından kazanılmasını istediği temel davranışlardır. Bu kadar pozitif etkisi olan bir araç kesinlikle bir ‘EĞİTİM ARACI’dır. Yeryüzünde başka hiçbir araç, bu kadar olumlu davranışların hepsini birden bireylere kazandıramaz!
Öyleyse, çocuklarımızın olabildiğince küçük yaştan başlayarak ‘Kişilik gelişiminde satrancın pozitif etkilerinden yararlanması’ amaçlanmalı, çocuklarımızın olumlu davranışlar sergilemelerini sağlamaya çalışmalı bu amaç bir ‘görev’ olarak benimsenmelidirKurs Gün ve Saatleri
Satranç kursu haftada 1 gün 1 saat ve bire bir şeklinde yapılmaktadır.

 

En güncel fotoğraf ve video paylaşımlarımızı  görmek için bizi  https://www.instagram.com/gunessanatmerkezi/  instagram  sayfamızdan da takip edebilirsiniz. @gunessanatmerkeziHizmet verdiğimiz semtler  Bayrampaşa,Beşyüzevler, Gaziosmanpaşa, Küçükköy,Rami,Eyüp, Edirnekapı, Fatih,Aksaray,Taksim,Eminönü, Sultangazi
Habipler,Arnavutköy,Esenler,Bağcılar,Bahçelievler,Küçükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü
[contact-form-7 id="238" title="İletişim Formu"]

Follow by Email
YouTube
Instagram

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!