piyano kursu protez saç

PİYANO KURSU

Piyano çalmak istiyorum. Çocuğuma piyano kursu aldırmak istiyorum. Çocuklar için piyano dersi veriliyor mu? Güvenilir ve uzman eğitmen nereden bulabilirim?

        PİYANO KURSU


Piyano çalmak istiyorum. Çocuğuma piyano dersi aldırmak istiyorum. Çocuklar için piyano dersi veriliyor mu? Güvenilir ve uzman eğitmen nereden bulabilirim? Piyano dersi için yaşım uygun mu? İstanbul’da piyano eğitimi fiyatları nedir? Piyano dersi İstanbul Avrupa Yakasında nerelerde vardır?

Piyano kursu İstanbul için tüm sevdiklerinle sorularınızın cevabı Güneş Sanat Merkezinde! Alanında uzman eğitmen kadrosuyla %100 memnuniyet garantisiyle sadece eğitim değil her anı eğlenceli olan kaliteli zaman geçirmeniz için buradayız!
Kursun Amacı:

300 yıldan fazla bir geçmişi olan piyano enstrümanlar içinde en geniş ses aralığına sahiptir ve bu yönüyle besteciler için vazgeçilmez bir enstrümandır. Tüm orkestranın yapısı piyano üstünden incelenebilir.

Piyano çalmak konsantrasyonu arttırır. ve pratik düşünme yeteneğini geliştirir. Seslerin arasındaki ilişkiyi kavramak ve müziği tanımak piyano ile daha kolaydır. Seviye atladıkça sağ-sol el ve ayak koordinasyonu artar ve öğrenci iki farklı anahtar ile nota okuma becerisi kazanır. Çoğu enstrümana göre başlangıcı kolay ama ustalaşması zor olan bu enstrümana başlamak için bir yaş sınırı olmamakla birlikte konservatuvar hedefi olan kişilerin erken yaşlarda başlaması önem taşır.


Piyanoya teknik çalışmalarla başlamak, çalışan kişinin tuşlarla olan ilişkisini güçlendirmesi ve elde ettiği sesleri kontrol altına alabilmesi açısından çok önemlidir. Bu nedenle, günlük çalışma programları içerisinde teknik çalışmalara mutlaka yer verilmeli ve bu yaklaşımın bir alışkanlık biçimine dönüşmesi amaçlanmalıdır.
Hem beyni hem bedeni çalıştıran piyano, notaları algılayan beynin, tuşlara dokunan parmaklara ve pedallara basan ayağa emir vermesiyle bir koordinasyon oluşturur. Bu da beynin birden fazla bölgesini çalıştırarak çok yönlü düşünmeyi ve bağlantılar kurmayı sağlar. Piyano Eğitimi Beynin kullanımını geliştiren bir yapıya sahiptir.

Kursun Süresi:

Piyano Program kapsamında haftada 1 gün 1 saat ve bire bir şeklinde eğitimler verilecektir. Öğrencilerimize etüt çalışmaları ile birlikte bilgilerini değerlendirebilme ve pekiştirme imkanı da sunulmaktadır.

Kursun İçeriği:

Piyano dersi kayıtlarımız sürekli olup programa istenildiği tarihte başlanabilir. Çocuklar için Piyano kursu 4 yaşından itibaren her yaşa yönelik olarak uygulanır.

Bu yaş çocuklarının dikkatini toplayacak ve motivasyonunu sağlayacak özel metotlar uygulanır.

Güneş Sanat Merkezi‘ nde güvenli ve kurumsal kimlik altında alacağınız eğitim, pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli branş öğretmenleri; çocukların geleceğinde temel sanat eğitimini oluşturacaktır. Piyano kurs programına alınacak öğrencilerde ezgisel bellek ve ritm kulağı aranır.

Piyano Dersi Faydaları

Hizmet verdiğimiz semtler Bayrampaşa,Beşyüzevler,Gaziosmanpaşa,Küçükköy,Rami,Eyüp,Edirnekapı,Fatih,Aksaray,Taksim,Eminönü,Sultangazi
Habipler,Arnavutköy,Esenler,Bağcılar,Bahçelievler,Küçükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü

[contact-form-7 id="238" title="İletişim Formu"]

Follow by Email
YouTube
Instagram

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!