piyano kursu protez saç

BALE KURSU

Bale eğitimi istiyorum. Çocuğuma bale dersi aldırmak istiyorum. Çocuklar için bale dersi veriliyor mu? Güvenilir ve uzman eğitmen nereden bulabilirim? Bale dersi için yaşım uygun mu?

Bale kursu İstanbul için tüm sorularınızın cevabı Güneş  Sanat akademisinde! Alanında uzman eğitmen kadrosuyla %100 memnuniyet garantisiyle sadece eğitim değil her anı eğlenceli olan kaliteli zaman geçirmeniz için buradayız!

Bale Nedir?

Bale mimik, müzik, tiyatro, dekor, duygu sanatlarının ileri standartlarda birleşmesiyle oluşmuş bir gösteri sanatıdır. Bale kelimesi italyanca balo kelimesinden türemiştir ve ilk olarak rönesans döneminde italyada başlamıştır. Bale belli figürlerin müzik eşliğinde yapılarak bir eserin anlatılmasıdır.

Bale eğitimi uzun yıllar devam etmektedir. Bale kursu öğrencilere ritm duygusu kazandırır. bale çocukların mimiklerini kullanmayı öğrenmelerini sağlar.
Öğrenciler kendilerini kültürel anlamda geliştirirler, aynı zamanda vücut ve duruş estetiği sağlar. bale sanatsal zekayı geliştirir. Öğrenciler dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini öğrenirler. Bale vücuda hakim olmayı, dengeyi öğrenmeyi sağlar.

Dersimizin Amacı:

Bale Kursumuza katılan öğrenciler duygusal zekalarını geliştirirken, birbirleriyle sosyal bir ortam oluştururlar. Öğrenciler klasik müzik ile birlikte ritim duygusu kazanırlar. Kursumuzda ki klasik bale eğitimi sayesinde cocuklarımız yetişkin bireyler oldukları zaman bile vücut kontrollerini cok iyi yapabilen ve her dansa yetenegi olan bireyler olurlar. Çünkü bale figürleri bütün dansların temelini oluşturmaktadır. Kursumuza katılan öğrenciler esneklik ve estetik kazanırlar. En önemlisi, duruşlarında ve ruhlarıda ki estetik duygusu ömür boyu onlarla birlikte olur. Kültürel anlamda gerek ünlü bestecileri ve besteleri öğrenerek, gerekse dans çeşitleriyle bütünleşerek kendilerini geliştirirler. Sanatın her dalı gibi bale de öğrencileri sosyalleştirip onların kötü alışkanlıklar yerine güzelliklerle dolu bir dünya kurmalarını sağlar. Kursumuza katılan öğrenciler profesyonel anlamda bu işi devam etmek isterlerse konservatuvar sınavlarına girebilecek altyapıyı kazanırlar.

Kursun Süresi:

Kursumuz okul dönemi boyunca sürecektir. Haziran dönemi gibi, sene sonu resitali ile bir senemizi tamamlayacağız. Ama unutulmaması gereken bir husus; Bale eğitimi çok uzun bir süreç ve süreklilik gerektirdiğinden, bir dahaki sene tekrer okul dönemi ile birlikte yeni ders dönemine başlanır.

Kursun İçeriği:

Duruş
Bale pozisyonları ve duruşlarıIsınma hareketleri ve esneklik kazandırma

Bar ve orta hareketleri
Köşe hareketleri ve çizgiler
Mimik çalışmaları
Kol tutuşları, point, flex, parmakucu çalışmaları
Koordinasyon ve denge çalışmaları
Ritim duygusu kazandırma
Teknik ağarlılıklı çalışmalar
Kol, baş, vücut ve ayak koordinasyonları ve tektek yapılan bu hareketlerin birleştirilerek kombinasyonlar oluşturulması
Klasik bale kombinasyonları, dans ve koreografi çalışmaları

Bale Kursu Faydaları

En güncel fotoğraf ve video paylaşımlarımızı  görmek için bizi  https://www.instagram.com/gunessanatmerkezi/  instagram  sayfamızdan da takip edebilirsiniz. @gunessanatmerkezi

Hizmet verdiğimiz semtler Bayrampaşa,Beşyüzevler,Gaziosmanpaşa,Küçükköy,Rami,Eyüp,Edirnekapı,Fatih,Aksaray,Taksim,Eminönü,Sultangazi
Habipler,Arnavutköy,Esenler,Bağcılar,Bahçelievler,Küçükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü

[contact-form-7 id="238" title="İletişim Formu"]

Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!