piyano kursu protez saç

BAĞLAMA KURSU

Güneş Sanat Merkezi olarak bütün sorularınızın cevabını bulabilmeniz için buradayız.

BAĞLAMA KURSU

Bağlama eğitimi almak istiyorum. Çocuklar için bağlama kursu İstanbul’da nerelerde verilmektedir? İstanbul’da saz kursu ücretleri ne kadardır? Saz kursu İstanbul‘da nerelerde verilmektedir? saz çalmak zor mudur? Gitar mı yoksa bağlama çalmak kolaydır? Güvenilir saz kursu eğitmenlerini nereden bulabilirim? Bağlama kursuna başlamak için yaş sınırı var mıdır?içiniz rahat olsun. Güneş Sanat Merkezi olarak bütün sorularınızın cevabını bulabilmeniz için buradayız.
Kursun Amacı:
Bağlama
(saz) kursumuzun amacı, geleneksel Türk Halk Müziği çalgısı olan bağlamayı sevdirmek, müziksel işitme ve ritim duygusunu geliştirmek, değişik çalma tekniklerini tanıtmak, bağlamanın tarihsel sürecini aktararak yöresel örnekler çaldırmak, müzik kültürünü geliştirip müzikal ifadeyi zenginleştirmek.

Kursun Süresi: Bağlama kursu iki şekilde yapılmaktadır.
Birebir ders:
 30 dakika bağlama dersi, 30 dakika Türk Halk Müziği solfej ve repertuar dersi, olmak üzere haftada toplam 1 tam saattir.

Grup dersi: Eğitimimiz 6 kişilik sınıflarda haftada 2 saat olarak uygulanmaktadır. İlk dört hafta sadece müzik teorisi ve solfej dersi, daha sonra bağlama ile birlikte repertuar ve solfej çalışmalarına devam edilmektedir. Program 6 ay süren kurlar halindedir.
Kursun İçeriği:
Türk Halk Müziği Tarihi (Ayaklar, formlar, bağlama edebiyatı)
Bağlama Çalım Teknikleri (Gamlar, arpejler, vuruşlar vb.)
Repertuar Grup Çalışması
Temel Müzik Teorisi, Solfej
Müzikal Çalışması

SORU VE CEVAPLAR

1)Enstrümanı çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?
Daha önce herhangi bir müzik eğitimi almadıysanız derslere düzenli gelinir ve yeteri kadar pratik yapılırsa 3 ile 6 ayın sonunda notayla birlikte enstrüman çalınabilir.Bundan sonraki süreçte ise ileri teknik bilgiler ve egzersizlerle eğitime devam edilir.

2)Enstrümanım yok. Yine de kursunuza kayıt yaptırıp derslere başlayabilir miyim?

Enstrüman sizde mevcut değilse ilk tavsiyemiz almak için acele etmemenizdir.Okulumuzda ders ve provalarda kullanılmak üzere enstrümanlarımız bulunmaktadır. Ders görüp belli bir seviyeye geldikten sonra hocalarımızın önerdiği doğrultuda ilerleyen zamanlarda kendi enstrümanınızı temin edebilirsiniz.

3)Kayıt yaptırmadan önce hocayla tanışma imkanımız var mı?

Elbette ki…Merkezimizde deneme(tanışma) dersi denilen bir uygulamamız var.Telefonla arayıp, ya da bizzat okulumuza gelerek randevu alabilir, kursumuza kaydolmaya karar vermeden önce dersimize katılabilirsiniz. Bu derste aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

4)Ders alacağımız gün ve saati nasıl belirliyoruz?

Merkezimizde haftanın 7 günü boyunca ders yapılmaktadır. Öğrencimizin müsait olduğu zamana göre ders günü ve saati belirlenir.

5)Evde müzik çalışma imkanım yok, okulunuzda prova ve çalışma yapabilir miyim?

Elbette ki…Öğrencilerimiz istedikleri zaman istedikleri kadar müsait olan sınıflarımızda  prova ve çalışma yapabilirler.

Keman Kursu

Hizmet verdiğimiz semtler  Bayrampaşa,Beşyüzevler,Gaziosmanpaşa,Küçükköy,Rami,Eyüp,Edirnekapı,Fatih,Aksaray,Taksim,Eminönü,Sultangazi
Habipler,Arnavutköy,Esenler,Bağcılar,Bahçelievler,Küçükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü

[contact-form-7 id="238" title="İletişim Formu"]

Follow by Email
YouTube
Instagram

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!