piyano kursu protez saç

PİYANONUN ÇALMANIN FAYDALARI

piyano kursunun faydaları nelerdir?piyano dersinin çocuk gelişimine katkıları nelerdir?piyano eğitimi neden önemli?

Vücut Koordinasyonunu Geliştirir.
Piyano Eğitimi öncelikle el-göz koordinasyonunu geliştirdiğinden çocukların yazı yazmayı kolay öğrenmelerini sağlar. Bunun yanı sıra güzel el yazısı yazma yeteneği geliştirir.


Konsantrasyon Süresini Arttırır.
Piyano çalarken  nota takibi yapmak, eseri aynı tempo ile devam ettirmeye çalışmak odaklanmayı öğretir. Küçük yaşlardan itibaren düzenli Piyano dersi almanın bireylerin konsantrasyon sürelerinin gelişmesine katkı sağladığı deneysel olarak kanıtlanmıştır.


İşitsel ve Sözel Becerileri Geliştirir.


Piyano kursu alan çocuklar çevrelerindeki seslere karşı duyarlılık geliştirir. Örneğin; kalabalık ve gürültülü bir sınıfta öğretmenin sesini daha kolay ayırt edip, odaklanabilirler. Kelime hafızaları gelişir, kendilerini daha iyi ifade edebilirler.

 Hızlı Okuma Becerisi Kazandırır.

Piyano çalarken aynı anda iki satırın okunması, hızlı bir nota takibi gerekmesi gibi nedenlerden dolayı piyano çalanların daha hızlı kitap okudukları biliniyor.


Birden fazla yabancı dil öğrenimlerini kolaylaştırır.


Beynimizde dil ve müzik merkezlerinin birbirleri ile benzeşik çalıştığını hepimiz biliyoruz.Küçük yaşta başlayan Piyano Eğitimi çocukların birden fazla yabancı dil öğrenmesini kolaylaştırıyor.


Sayısal Zekalarını Geliştirir.


Sol beyin fonksiyonları üzerinde de etkisi büyük Piyano Eğitiminin. Piyano dersi alan öğrencilerin okuldaki matematik ve fen alanında göstermiş oldukları başarılar yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.


Çalışma Disiplini aşılar.


Küçük yaşlardan  itibaren düzenli alınan piyano dersleri çocukların hayatlarını daha disiplinli ve düzenli olarak kurgulamalarına yardımcı oluyor. Her ders tekrarında somut olarak ilerlediklerini görmeleri onlara hayatta çalışmanın ve tekrarların önemini fark ettirir.


Hafızalarını Geliştirir.


Uzun yıllar piyano eğitimi alıp, büyük formlu eserler çalan ve bu eserlerden kendisine her an hazır halde bir repertuar hazırlayan öğrencinin; hafızasını ne kadar da geliştirdiğinin kanıtı oluyor.


Soyutlama Yeteneğini ve zekalarını Geliştirir.

Sağ ve sol beyni aynı anda kullanmak beyindeki sinirsel bağlantıları güçlendirir. Piyano ve IQ arasındaki bağlantı oldukça çarpıcı!  Okul öncesi çağlarından itibaren  piyano dersi alan çocukların IQ’ları %50 oranında artığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Piyano KursuEn güncel fotoğraf ve video paylaşımlarımızı  görmek için bizi  https://www.instagram.com/gunessanatmerkezi/  instagram  sayfamızdan da takip edebilirsiniz. @gunessanatmerkezi

 

 

 

 

 

[contact-form-7 id="238" title="İletişim Formu"]

Follow by Email
YouTube
Instagram

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!